KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11687612

nr 1168 7612

Theodor Billing

(1849-1927), Sverige

Tusch, Theodor Billing (1849-1927), signerad, Kustlandskap, motivet: 23x19, Proveniens: Greve Guiseppe Bramer de Saint Simon (död 1873), tysk ambassadör i Florens

Theodor Billing, svensk bildkonstnär född 1849, död 1927.

Utrop:

300 kr

måndag 12 mars 2018
kl 20:08:00

Theodor Billing

Läs mer om Theodor Billing